D. B. S. Liberec

SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec

04.04.2004

Víceméně obsazený bus vyráží z Liberce směr Olomouc. Dokonce jsme stačili u Turnova vzít jednoho do růžova vyspalého, kdyby zavolal o minutu později tak bysme se pro něj nevraceli. Někteří se z počátku celkem nudí, pak začíná být trochu veselo při přemísťování některých na jiná místa a při hraní karet. Každý se v klidu věnuje svému pití apod. Za zmínku stojí ale ojedinělý vrcholný kousek, tím bylo spořádání 4 ( slovy čtyř ) litrů mléka pouze za cestu do Olmiku. Při průjezdu Olomoucí se na jedné křižovatce z přilehlé hospody vyřítilo několik místních a zaútočili na bus. Situaci šli řešit kluci z Kategorie S, kterých bylo zhruba o dva či tři méně. Asi nejvíc to odnesl bus, respektive dvě okna. No a tak jsme museli vyrazit ke stadionu pěšky, cestou bylo ještě nějakému vojákovi vysvětleno že s takovým hektarem se nemá chlubit... . Jako již tradičně vznikl u vstupu do našeho sektoru problém s prodejem lístků.

V sektoru se nás schází necelých 40 ale i v tomto počtu dokážeme fandit hlasitěji než šest tisícovek domácích. Jsou vyvěšeny vlajky a zkoušeno pivo ze stánku. Je odpáleno několik bílých ohňů, škoda jednoho který skončil na hřišti. Hráči Slovanu se od prvních minut snaží a útočí, ale jako v posledních utkáních tradičně nedokáží proměnit brankové příležitosti. Po půl hodině přichází po chybě ve středu hřiště rychlá akce a Olomouc vede 1:0, po pár minutách je stav už 2:0 po přímém kopu. Oba góly se nám zdály neregulérní, dokonce i Zbyňďovi, který vyběhl na rozhodčího, ale rozhodčí zůstali zcela klidní pouze našeho brankáře odměnil hl. arbitr žlutou kartou. Ani tento stav neprobudil domácí k nějaké aktivitě. Občas se ozval jejich kotel, ve kterém mají dvě vlajky na tyči. o přestávce se snažil rozhýbat publikum známý hlasový imitátor (osobně mě pobavila pouze hláška alá Srstka o pobíhajícím pejskovi na hřišti). Druhý poločas hráči Slovanu začali velkým náporem a domácí se soustředí pouze na brejky, my stále hlasitě fandíme. Je odpáleno dalších několik ohňů. Zhruba od 75.min. až do konce utkání se domácí fans snaží rozjíždět divácké vlny, které skoro pokaždé vyzní jako přívalová vlna celé tribuny a pak nic, katastrofa. Před koncem utkání si přišla zamachrovat ochranka. V doprovodu PČR si přišla pro dva týpky kteří před hodnou dobou odpálili ohně a vyvedli si je ven. Tuto celou akci, která probíhala v poklidu si jeden týpek dokumentoval, to se nelíbilo jednomu z pořadatelů a začala menší strkanice s pořadateli, kterou přišli řešit i policajti, Výsledkem bylo vyvedení ze stadionu dalších dvou. Steroidama nadupaná ochranka svoje IQ projevila i při následné komunikaci. Finální návrh nejvýřečnějšího z pořadatelů by asi z úst jiného vyzněl jako vtip: "Jeďte zpátky do Švédska." Raději jsme se odebrali sundávat vlajky. Pak už nastal konec utkání. Domácí v klidu uhájili výhru. Z našich hráčů poděkovali pouze Langer a Bogas. Domácí hráči šli poděkovat postupně všem tribunám, když procházeli kolem nás tak jsme jim zaskandovali: "Porazte Spartu." někteří to zaregistrovali a ocenili potleskem.

Mezi sektorem a busem byl vytvořen koridor z pořadatelů a policistů. Při odjezdu se nenašel skoro jediný olomoučák, který by nám gestem nenaznačil co si o nás myslí, dokonce i invalida na vozíku. Kdyby jim fandění šlo tak dobře jako fuckování tak mají nejlepší kotel v lize. Cesta zpět byla opředena záhadou zda vydrží rozpraskaná okna a nevysypou se. Držela a tak jsme plánovali brzký návrat domů. No ale začaly se sypat z busu jiné věci. Dekl pod motorem se nějak podezřele uvolnil a tak jsme zastavili při té příležitosti dokoupili alkohol po "opravě" podvozku jsme vyrazili. Hned na další čerpačce stavíme znova, pro změnu "hořel" motor jak v F1. A tak rychle dopíjíme a kupujeme znova chlast a přemýšlíme jak dostopujeme z Hradce do Liberce. Někteří koukají na "péčko", opravdu čučet na značku Parkování je zážitek. Nakonec se bus znovu rozjel. po několika kilometrech odešlo nějaké plynové táhlo a tak stavíme znova. No naštěstí to bylo poslední překvapení. Jinak jsme si pro zlepšení nálady ze hry Slovanu pustili druhý poločas utkání Slovan - AC Milán a s chutí si zařvali dvakrát gól.